У заході взяли участь виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова, голова комітету з питань регуляторної політики та комплаєнс і заступниця Голови Правління Укргазбанку Наталія Василець, член комітету з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів і заступниця Голови Правління Укрсиббанку Олена Полянчук. Серед представників ФГВФО були присутні директор-розпорядник Світлана Рекрут, фінансовий директор Олена Нужненко, заступники директора-розпорядника Віктор Новіков та Ольга Білай. Раді повідомити, що до дискусії долучилися голови правління банків, їхні заступники, директори департаментів.
Ключовим питанням зустрічі стали новели Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізмів виведення банків з ринку та задоволення вимог кредиторів цих банків» №1588-ІХ.
Банківська спільнота має свої зауваження до вищевказаного закону. Так, документ потребує більш чіткого визначення рамок і трактування банківських операцій та відповідальності за прийняття тих чи інших рішень. Це унеможливить виникнення спірних ситуацій, якщо в перспективі банк перебуватиме в стані ліквідації.
«Ми абсолютно підтримуємо відповідальність банкірів за їхні неправомірні дії, але ми повинні чітко розуміти, що йдеться про відповідальність реально винних людей, а не про механізми, що можуть перешкоджати нормальній діяльності банкірів, і виникнення ситуацій, коли люди просто бояться виконувати свою роботу, розуміючи, що потенційно від їхніх цілком правомірних дій можуть постраждати не лише вони, але й члени їхньої родини. Саме тому ми сьогодні зібралися з Фондом гарантування вкладів для з’ясування важливих моментів і вдячні керівництву Фонду за цю зустріч і роз’яснення», – зазначила виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.
Плідність дискусії відзначили і представники Фонду гарантування вкладів. За їхніми словами, система гарантування нині починає новий етап розвитку, й оновлення законодавства – один із обов’язкових пунктів «роботи над помилками» після кризи 2014–2017 років. Мета таких змін (як уже прийнятого Закону №1588-ІХ, так і ініційованого законопроєкту №5542-1) – це, за словами представників Фонду, насамперед посилення захисту прав вкладників і кредиторів банків, водночас без збільшення фінансового навантаження на чинну банківську систему, адже є розуміння, що саме банки-учасники є партнерами Фонду гарантування.
Представники Фонду гарантування вкладів висловили сподівання, що продовження подібних зустрічей допоможе налагодити конструктивний діалог із банками щодо необхідності оновлення законодавчої бази.
Підбиваючи підсумки, учасники зустрічі досягли консенсусу та вирішили, що НАБУ найближчим часом підготує конкретні пропозиції й ініціюватиме відповідні зміни щодо Закону №1588-ІХ.
Фотозвіт заходу