Відбулося засідання РГ «Фінансовий моніторинг» Комітету НАБУ з питань регуляторної політики та комплаєнс із метою обговорення змін до ЗУ №361-ІХ

Відбулося засідання РГ «Фінансовий моніторинг» Комітету НАБУ з питань регуляторної політики та комплаєнс із метою обговорення змін до ЗУ №361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом фінансування тероризму та фінансування розповсюдження зброї масового знищення».

1. У зв’язку з введенням у дію від 19.11.2022 року ЗУ №2736-ІХ від 04.11.2022 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843» виникли питання щодо:

  • необхідності отримання роз’яснення для фінансової системи щодо нормативного документа, який визначає належність тієї або іншої держави до такої, що здійснює збройну агресію проти України, та застосовування вимог вищезазначеного Закону до осіб, які є громадянами таких країн, включно з тими, які мають постійні посвідки на проживання в Україні;
  • змін у визначенні політично значущих осіб (далі – РЕР), а саме щодо тих РЕР, які «виконують або виконували протягом останніх трьох років публічні функції».

2. 29.12.2022 року набере чинності Закон №2571-ІХ від 06.09.2022 «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб», до якого у банків уже виникають питання щодо змін у процесі звітування про розбіжності між КБВ, зокрема, щодо механізму передачі даних держателю Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань.

За підсумками зустрічі вирішено направити звернення до відповідних регуляторів. Про результати повідомимо в щотижневому моніторингу змін у фінсекторі.