Відбувся бізнес-сніданок на тему сталого фінансування, організований НАБУ у співпраці з IFC

Відбувся бізнес-сніданок на тему сталого фінансування, організований НАБУ у співпраці з IFC

Щоб пом’якшити наслідки змін клімату та досягти цілей з декарбонізації, Україні до 2030 року треба інвестувати від 50 до 100 мільярдів євро. 

Мета нашої зустрічі з керівниками банків – обговорити нагальні питання щодо можливої допомоги їм у розвитку сталого фінансування.

Упевнені, що фінансовий сектор має стати драйвером змін у нашій країні. Зокрема, концепція сталого розвитку, розроблена у співпраці з IFC, уже стала невід’ємною частиною політики НБУ щодо сталого фінансування на період до 2025 року.

Цей документ передбачає чотири важливі оновлення в роботі банків і небанківських фінустанов:

  • Буде імплементовано екологічні, соціальні та управлінські (environmental, social and governance, ESG) фактори в діяльність фінустанов.
  • Планується запровадження управління екологічними та соціальними ризиками (ESRM – environmental and social risk management). Ця система буде інтегрована в загальну систему управління ризиками фінустанов.
  • Банки проводитимуть оцінку та відбір проєктів для фінансування з урахуванням їх ролі в сталому розвитку.
  • Обов’язковим стане розкриття фінансовими установами інформації про сталий характер їх діяльності. У свою чергу, Національний банк здійснюватиме нагляд за дотриманням цих вимог.

Голова Ради НАБУ Олена Коробкова зазначила: «Інтеграція ESG-стандартів у діяльність банків – це не тільки витрати на адаптацію та додаткову звітність, це і великі можливості для розвитку, і навіть передумова для сталої діяльності на довгостроковому горизонті в умовах еко- та соціально спрямованої трансформації ринкового середовища».

Раді анонсувати розширення співпраці НАБУ з IFC в новому напрямі – розвитку сталого фінансування. А разом із підтримкою Національного банку швидко адаптуємося до навколишніх умов і станемо на 100% sustainable!

Фотозвіт – тут...