Відкритий діалог - найкращий спосіб вирішення проблем

Відкритий діалог - найкращий спосіб вирішення проблем

Сьогодні відбулась зустріч представників Незалежної асоціації банків України (НАБУ) з Міністром фінансів України Олександром Данилюком, під час якої остаточно вирішено низку проблемних питань у сфері оподаткування та досягнуто домовленостей про стратегію спільних дій на найближчий час.

Так, під час зустрічі Міністр проінформував, що Міністерством фінансів України затверджено низку Узагальнюючих податкових консультацій (УПК), щодо необхідності яких НАБУ зверталась протягом останніх 2-х років.

Йдеться про такі УПК:

  • визнання балансової вартості активів для розрахунку ліміту резерву;
  • застосування критерію  360+ для визначення безнадійності для фінансового інструменту;
  • оподаткування операцій з прощення та  списання заборгованості.


На зустрічі розглядали також засадничі питання управління макростабільністю та бюджетом, наголошувалося на необхідності затвердження адекватної стратегії розвитку державних банків, обговорювали інструменти вирішення проблеми NPL.


alt


Банківська спільнота висловилася щодо нагальності розробки механізму врівноваження відтоків та притоків ліквідності через податкові відрахування та освоєння бюджету для згладжування циклічних дисбалансів у фінансовій сфері (у грудні видатки бюджету різко зростають і накопичена грошова маса з Держказначейства повертається до банківської системи).


alt

 

Також обговорили як пропозиції до стратегії розвитку державних банків, так і проблеми NPL у банківському секторі, адже ці питання тісно пов’язані між собою. Було зазначено, що ефективність врегулювання NPL прямо залежить від здатності судової та виконавчої систем захищати права кредиторів та забезпечувати повернення боргів (незалежно від форми власності чи походження капіталу), а застосування будь-яких інших інструментів (на кшталт держагенцій з проблемних активів) без посилення захисту прав кредиторів дозволить очистити баланси держбанків за рахунок перекладання збитків на інші структури, теж фінансовані за рахунок бюджету.

НАБУ висловила вдячність Олександру Данилюку за відкритість, готовність до зустрічей, відвертого обговорення питань, зроблені кроки для урегулювання податкових колізій та переконана, що прямий діалог влади та бізнесу є тим мечем, який зможе розрубати «гордіїв вузол» накопичених проблем у фінансовому секторі країни.