ВІДНОВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ – ВІД ПЛАНІВ ДО РЕАЛЬНИХ КРОКІВ: НАБУ ПРОВЕДЕ МАСШТАБНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, ЩОБ ПРОАНАЛІЗУВАТИ ШЛЯХИ СТИМУЛЮВАННЯ КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ

ВІДНОВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ – ВІД ПЛАНІВ ДО РЕАЛЬНИХ КРОКІВ: НАБУ ПРОВЕДЕ МАСШТАБНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ, ЩОБ ПРОАНАЛІЗУВАТИ ШЛЯХИ СТИМУЛЮВАННЯ КРЕДИТУВАННЯ В УКРАЇНІ

Київ, Україна (10 квітня 2020 року) – Незалежна асоціація банків України (НАБУ) отримала грант від Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» розміром 41 тис. доларів США на проведення масштабного незалежного дослідження ринків кредитування населення та малого і середнього бізнесу. В рамках дослідження буде виявлено перешкоди для запровадження нових фінансових інструментів та рекомендовано шляхи для подолання цих перешкод. Аналізуватимуться поточні банківські продукти (кредити, іпотека, кредити на поповнення оборотних коштів) та практики кредитування, кредитні ризики та законодавче поле. НАБУ має намір провести дослідження за підтримки міжнародних консультантів і співпрацюватиме з банками, малим та середнім бізнесом, урядом, міжнародними кредиторами і бізнес-асоціаціями, щоб забезпечити впровадження рекомендацій, підготовлених за результатами цього дослідження.

 

Відновлення кредитування економіки є ключовим для подальших економічних перспектив України. Це особливо справедливо у зв’язку із фінансово-економічною кризою внаслідок COVID-19. У світлі ініціатив уряду із запровадження державних програм та створення нових фінансових інструментів є потрібним відкритий діалог усіх учасників процесу: держави, банків, бізнесу тощо. Дослідження сприятиме визначенню основних перепон та формуванню конкретних пропозицій щодо їх усунення. В рамках дослідження будуть також надані рекомендації щодо інноваційних фінансових інструментів, які можливо було б запровадити на українському ринку.

«Ми дуже вдячні Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за можливість ретельно проаналізувати ринок банківського кредитування та надати конкретні рекомендації для його вдосконалення. Сьогодні ми спостерігаємо таку картину: банки скаржаться, що економіка не зростає та кількість якісних позичальників обмежена, тому вони і не нарощують кредитування. Водночас позичальники опонують, що банківське кредитування занадто дороге, а інші джерела для отримання швидкого фінансування практично відсутні. Ми впевнені, що це не замкнене коло і незалежний аналіз ситуації допоможе згенерувати дієві рекомендації для всіх учасників ринку», – зазначає виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

«Враховуючи економічні негаразди, спричинені COVID-19, важливо знайти шляхи для активізації процесу кредитування та забезпечити фінансування для малих і середніх підприємств. Україна може отримати користь від дослідження власних кредитного середовища і практик, щоб зробити кредитування доступнішим для відповідального бізнесу та споживачів. Деякі рекомендації можна отримати з міжнародного досвіду. Я впевнений, що банки зможуть запропонувати взаємовигідні рішення та розробити нові фінансові продукти й практики для покращення добробуту українців», – наголосив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».