
Банківський сектор об’єднав зусилля та, разом з регулятором, вживає всіх необхідних заходів для забезпечення безперебійного обслуговування клієнтів за всіма видами операцій. Презентуємо останні новини та огляд відповідей на найпоширеніші запитання.
ЧИ Є ДЕФІЦИТ ВАЛЮТИ?
ТАК, сьогодні немає достатнього обсягу ГОТІВКОВОЇ іноземної валюти: виключно через обмеження авіаперевезень, інших причин немає. АЛЕ на державному рівні це питання вже вирішується і найближчими днями ситуація вирівняється: окремі банки вже завезли валюту з запасом для інших банків + найближчим часом буде організовано централізоване завезення.
ДОВІДКОВО: уся завезена валюта також повинна пройти своєрідний карантин, а також усі співробітники, що з нею працюють.
АЛЬТЕРНАТИВА: а) усі українці можуть купити іноземну валюту онлайн: у безготівковому вигляді дефіцит повністю відсутній б) замість $ США є альтернатива євро в) при гострій потребі – видача гривні по актуальному курсу
ЯК ПРАЦЮЮТЬ БАНКИ?
ПОСИЛЕНІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ банків та їх ключових відділень: регулярна дезінфекція, застосування антисептиків, захисних масок, жорсткий контроль за станом здоров’я співробітників, невідкладний алгоритм дій у випадку виявлення підозри на інфікування.
ЧАСТИНА ВІДДІЛЕНЬ БАНКІВ ТИМЧАСОВО ПРИЗУПИНЯЄ РОБОТУ: однак обслуговування клієнтів на працюючих відділеннях здійснюється в звичайному режимі, а дистанційно у режимі 24/7.
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ГОТІВКИ: знезараження за допомогою ультрафіолету здійснюватиметься у сховищах банків, крім того регулятор прийматиме від банків готівкову гривню, що перебувала в обігу, й видаватиме замість неї банкам готівку зі своїх сховищ.
ДОВІДКОВО: першочергово видаватиметься готівка із запасів, сформованих у попередній період (до поширення коронавірусної інфекції на території України), пізніше – готівка, яка пройшла карантин (після 14-денного карантину готівка проходитиме спецобробку).
ЗВЕРТАЙТЕ УВАГУ НА МОБІЛЬНІ ДОДАТКИ: в них можна здійснити Р2Р-перекази, продати/купити валюту, оплатити комунальні платежі, здійснити погашення кредитів тощо.
ЩО РОБИТЬ НБУ?
- НБУ виходить на ринок із регулярними валютними інтервенціями, згладжуючи надмірні коливання.
- Тимчасово, на період обмежувальних заходів, припиняються виїзні перевірки. При необхідності – здійснюються заходи щодо підтримки ліквідності банків, у повній мірі забезпечується потреба банків у готівковій національній валюті.
- Планується відтермінування стрес-тестування та впровадження буферів капіталу, зокрема буфера консервації капіталу та буфера системної важливості. У випадку необхідності НБУ тимчасово знизить норму обов’язкового резервування за залученими коштами в іноземній валюті, мінімальний рівень LCR, розширить критерії прийнятності застави за кредитами екстреної підтримки ліквідності.
ЩО РОБИТЬ НАБУ?
- НАБУ - профільна банківська асоціація, створила РАДУ НЕВІДКЛАДНОГО РЕАГУВАННЯ (керівники більшості банків): на зв’язку 24/7. Контакти Ради: info@nabu.org.ua ; (044) 300-10-15.
- НАБУ вже подала Національному банку низку пропозицій банків щодо першочергових заходів для мінімізації негативного впливу обмежень, пов’язаних з поширенням COVID-19.
МИ НА ПОСТІЙНІЙ ОСНОВІ ІНФОРМУВАТИМЕМО СУСПІЛЬСТВО ПРО ВСІ ЗАХОДИ: ЗБЕРІГАЙМО СПОКІЙ, ОБЕРІГАЙМО ЗДОРОВ’Я РІДНИХ ТА ВСІХ ОТОЧУЮЧИХ!