Вплив нового ГПК на примусові стягнення та банкрутство

У середу, 25 квітня, у Незалежній асоціації банків України відбувся круглий стіл «Новий процес у стягненнях та банкрутстві: сьогодення та перспективи», організований спільно НАБУ з юридичною компанією «Arzinger».


Під час заходу голова Комітету Асоціації з питань правового забезпечення діяльності банків та захисту прав кредиторів Сергій Панов та керівник робочої групи з питань банкрутства, що функціонує при Комітеті, Олена Єрмолова проінформували присутніх про перебіг опрацювання проекту Кодексу з процедур банкрутства, реєстр. № 8060. Спікери розповіли про низку робочих зустрічей з цієї проблематики та поділилися результатами популяризації позиції банків. Банківська спільнота висловила надію, що пропозиції учасників ринку будуть враховані законодавцями.

Керівники практик банкрутства та комерційних спорів юридичної компанії «Arzinger» Антон Молчанов та Артур Мартиненко представили основні тренди впливу нового Господарського процесуального кодексу на примусові стягнення та банкрутства. Серед іншого, Артур Мартиненко підняв гостру тему використання нових доказів (показання свідків, електронні докази) у справах щодо проблемних боргів. Антон Молчанов презентував аудиторії концепцію відповідальності реальних власників компаній-банкрутів.

Під час заходу суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лілія Катеринчук повідала про нову судову практику ВС.

Професіоналізм та досвід доповідачів дозволив аудиторії отримати вичерпні відповіді на свої нагальні запитання, які виникають у банкірів у процесі практичної реалізації норм законодавства у сфері банкрутства та стягнення, зробив дискусію плідною та цікавою.

Ознайомитися із презентаціями спікерів можна за посиланням: https://nabu.ua/images/uploaded/sys_media_arc/arc_ea18bbea1408a6c239388801ff6f7ff8.zip?admin=true