За ініціативою НАБУ Кабінет Міністрів дозволив банківським установам отримувати інформацію з державних реєстрів

За ініціативою НАБУ Кабінет Міністрів дозволив банківським установам отримувати інформацію з державних реєстрів

27 березня Кабінет Міністрів України ухвалив ініційовану і розроблену Мінекономрозвитку комплексну постанову, метою якої є полегшення умов ведення бізнесу в Україні та підвищення позицій України в міжнародному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

До тексту даної Постанови ввійшли пропозиції НАБУ щодо надання банківським установам можливості отримання інформації з Державного реєстру актів цивільного стану щодо осіб,  які звертаються для отримання кредитів.

Відтепер, банки зможуть отримувати відповідну інформацію про потенційних позичальників з даного реєстру. Як наслідок – банки повноцінно прогнозуватимуть спроможність особи виконати власні зобов’язання, відповідно, зменшиться ризиковість кредитно-фінансової діяльності та кількість проблемних кредитів, що у свою чергу дозволить зменшити вартість грошей для клієнтів.

Дана постанова КМУ також повинна включати пропозиції банківської спільноти по унеможливленню здійснення реєстраційних дій щодо обтяженого технологічного транспорту,  сільськогосподарської техніки та інших самохідних механізмів без згоди кредитора.

Тож очікуємо на офіційний текст.