За сприяння УКРГАЗБАНКУ викиди CO2 в Україні зменшилися на 296 тисяч тонн, економія природнього газу склала 163 млн м³

За сприяння УКРГАЗБАНКУ викиди CO2 в Україні зменшилися на 296 тисяч тонн, економія природнього газу склала 163 млн м³

За всіма еко-проектами, профінансованими УКРГАЗБАНКОМ з 2016 року, фактичне зменшення викидів CO2 складає 296 тисяч тонн, а економія природнього газу – 163 млн м³. На цьому наголосив перший заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ Андрій Кравець на міжнародній конференції «Шляхи досягнення Національно Визначених Внесків (НВВ): як низьковуглецевий розвиток (НВР) може допомогти країнам посилити дії заради збереження клімату», присвяченій виконанню цілей Паризької кліматичної угоди.

За словами Андрія Кравця, УКРГАЗБАНК з 2016 року успішно реалізує в Україні фінансування проектів, спрямованих на досягнення цілей Паризької угоди – за даними НКРЕКП кожний третій мегават побудованих потужностей відновлюваної енергетики у 2017 році був профінансований саме УКРГАЗБАНКОМ.

«Статистика свідчить, що у 2017 році області України поставили рекорди у сфері енергозбереження, «зеленої» генерації та електричного транспорту. УКРГАЗБАНК профінансував 88 проектів більш ніж на 261 млн євро загальною потужністю близько 470 МВт. Це сонячні і вітрові станції, проекти за напрямом «біомаси» і «біогазу», а також гідроелектростанції. Завдяки всім вже реалізованим еко-проектам з 2016 року фактичне зменшення викидів CO2складає 296 тисяч тонн, а економія природнього газу – 163 млн м³. Окремо з початку 2018 року фактичне скорочення викидів CO2 склало 67,2 тисяч тонн, а економія природнього газу – 37 млн м³. У 2018-2019 роках при реалізації всіх запланованих проектів економія газу буде близько 400 млн м³ щорічно, а викиди CO2 скоротяться більш ніж на 800 тисяч тонн на рік», - наголосив перший заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ.

Андрій Кравець зазначив, що УКРГАЗБАНК максимально сприяє швидкому переходу від викопного палива до «зеленої» енергії, а також збільшенню інвестицій і ринкової частки екологічно чистих джерел енергії.

«Ми, як і інші представники мережі Green Bank Network, вже здійснюємо фінансування за трьома основними напрямами. Перший – фінансування відновлюваної енергії. Другий – фінансування енергозберігаючих технологій, і третій напрям – фінансування проектів, пов’язаних із захистом довкілля. Більш того, з травня 2016 року ми співпрацюємо з Міжнародною фінансовою корпорацією (International Finance Corporation). Саме завдяки співпраці з IFC ми першими в Україні почали інвестувати в екологічні проекти, де кожна інвестиція не тільки прибуткова, а й має позитивний соціальний вплив. УКРГАЗБАНК також приєднався до Глобальної програми торговельного фінансування IFC, учасниками якої є кращі банки з-понад 100 країн світу», - зазначив він.

Також, Перший заступник Голови Правління УКРГАЗБАНКУ висловив вдячність Міністру екології та природних ресурсів України Остапу Семераку за співпрацю у роботі з першою сотнею найбільших підприємств-забруднювачів навколишнього середовища.

«Наш банк видав кредит «Запоріжсталі» на встановлення нового фільтраційного обладнання, що дозволило зменшити шкідливі викиди у регіоні на 20%», - Андрій Кравець.

У міжнародній конференції щодо досягнення цілей Паризької угоди також брали участь Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак,  народні депутати, представники міжнародних організацій, міністерств і відомств, громадських організацій, експертної спільноти і представники бізнесу.