Законопроекти

№ 7198 від 24.03.2022 Проект Закону «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією РФ»

У законопроекті пропонується визначити правові та організаційні засади надання державою компенсації за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації з дня набрання чинності Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».

№ 7193 від 22.03.2022 Проект Закону «Про державну реєстрацію збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України»

Проектом Закону пропонується врегулювати відносини, що виникають у сфері державної реєстрації розміру збитків, завданих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

№ 7131 від 09.03.2022 Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання кредитних відносин в умовах воєнного та надзвичайного стану в Україні»

Проектом Закону передбачені зміни до низки законодавчих актів України, якими забороняється нарахування процентів за кредитами фізичних та юридичних осіб в умовах воєнного та надзвичайного стану.

№ 6208 від 22.10.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій виконання зобов’язань»

У законопроекті пропонуються зміни до статей 551, 625, 1231 Цивільного кодексу України та статті 233 Господарського кодексу України  в частині зменшення судом розміру неустойки (штрафних санкцій), затверджених сторонами в укладеному договорі, а також відповідальності за порушення грошового зобов’язання.

№ 6177 від 18.10.2021 Проєкт Закону «Про Національну комісію з питань захисту персональних даних та доступу до публічної інформації»

Законопроєкт передбачає створення регулятора у сфері захисту персональних даних та доступу до публічної інформації, визначає правовий статус та повноваження Національної комісії.

№ 5883 від 02.09.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення іпотеки після спливу строку позовної давності»
У проекті пропонується внести зміни до ст. 267 «Наслідки спливу позовної давності» Цивільного кодексу України, за якими «кредитор (заставодержатель), не має права вчиняти односторонні дії, спрямовані на реалізацію свого права звернення стягнення на заставлене майно у позасудовому порядку, зарахування зустрічних вимог, притримання, тощо, після спливу строку позовної давності, встановленого для судового захисту такого права». Також законопроектом вносяться зміни до статті 17 «Підстави припинення іпотеки» Закону України «Про іпотеку», якими встановлюється додаткова підстава для припинення іпотеки – сплив строку позовної давності за вимогами стягнення заборгованості та вимогами про звернення стягнення на предмет іпотеки.
№ 5739 від 07.07.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо відновлення платоспроможності фізичної особи»
Потребує доопрацювання, містить негативні норми. Банками категорично не підтримується новація проекту (зміни до п. 5 прикінцевих положень Кодексу з процедур банкрутства), що розширює тлумачення терміну кредиту, визначаючи його як «суму наданого кредиту та відсотки за його користування». Не підтримується і пропоноване встановлення господарським судом за клопотанням боржника мінімальної суми щомісячного платежу за реструктуризованим зобов’язанням. На практиці боржники часто штучно створюють умови неплатоспроможності, декларуючи за попередній період на порядок вищі доходи, ніж на поточний період, протягом якого розпочинають процес з визнання себе неплатоспроможними. Внаслідок чого погашення боргу перед забезпеченим кредитором (враховуючи розмір мінімального щомісячного платежу, без застосування будь-яких відсоткових ставок) перевищуватиме 30-35 років. Обґрунтованим є підхід, за яким якщо боржник не спроможний виконувати реструктуризоване на пільгових умовах зобов’язання, процедура має закриватися (а не тривати по суті безкінечно).
№ 5717 від 30.06.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» щодо відповідальності юридичних осіб»
У проекті пропонується на законодавчому рівні закріпити міжнародні стандарти відповідальності юридичних осіб, які є власниками транспортних засобів, за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), шляхом внесення змін до основних положень КУпАП.
№ 5711 від 25.06.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання кредитування»
Проект містить зміни до законодавства щодо підстав для звільнення від нарахування у період карантину штрафів і пені за прострочення кредиту, зміни у період карантину процентної ставки за кредитом за домовленістю сторін, та ін.
№ 5706 від 24.06.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства, щодо забезпечення фінансування діяльності саморегулівної організації арбітражних керуючих»

Зміни до Кодексу України з процедур банкрутства які передбачають підвищення розміру авансованої винагороди арбітражному керучому, а також зобовязання ініціюючого кредитора або боржника сплачувати один розмір МЗП на рахунок саморегулівної організації арбітражних керуючих.

№ 5528 від 20.05.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Кодексу України з процедур банкрутства»
У законопроекті пропонується внести зміни до Господарського, Цивільного, Господарського процесуального  кодексів України та низки законів України, метою яких відповідно до пояснювальної записки до проекту, є усунення протиріч між чинними положеннями деяких законодавчих актів України та положеннями Кодексу України з процедур банкрутства. Зокрема, передбачені зміни до  ст. 247 ГПК, за якими у межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник.
№ 5431 від 27.04.2021 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України»

У законопроекті містяться зміни до законодавства про захист економічної конкуренції зокрема в частині повноважень АМКУ.

№ 5091 від 17.02.2021 Проєкт Закону «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому»

У законопроекті пропонуються зміни спрямовані на визначення особливостей, повязаних з цивільним оборотом об’єктів незавершеного будівництва та майбутніх об’єктів нерухомості, право на виконання будівельних робіт, щодо яких буде отримано дозвіл з дати набрання чинності цим законом, а також врегулювати питання оформлення в іпотеку об’єктів незавершеного будівництва.

№ 5010 ПЗ «Про внесення змін до розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств внаслідок військової агресії на сході України»

Проект Закону «Про внесення змін до розділу «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств внаслідок військової агресії на сході України », реєстр. № 5010 від 03.02.2021

У законопроекті, зокрема, пропонується запровадити мораторій на банкрутство по критерію знаходження боржників чи майна в зоні проведення АТО/ООС

№ 4338 від 06.11.2020 Проєкт змін до деяких законів України у зв'язку з впорядкуванням діяльності у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері держреєстрації...»
Проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», реєстр. № 4338 від 06.11.2020 р
№ 4247 ПЗ «Про внесення змін до ЗУ «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» щодо встановлення порядку фінансування об’єктів житлового будівництва та забезпечення захисту прав інвесторів»

Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» щодо встановлення порядку фінансування об’єктів житлового будівництва та забезпечення захисту прав інвесторів» № 4247 від 08.09.2020

У законопроекті пропонується визначити порядок фінансування об’єктів житлового будівництва та забезпечення захисту прав інвесторів.

№ 3846 від 14.07.2020 Проєкт Закону «Про внесення доповнень до Закону України «Про споживче кредитування» (щодо заборони нарахування та стягнення неустойки за кредитами, наданими в іноземній валюті)»
В проекті передбачено заборону нарахування та стягнення неустойки (штрафу, пені) за прострочення виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит банком або іншим кредитодавцем в іноземній валюті. Позичальник звільняється від обов’язків сплатити наявну заборгованість, яка є неустойкою (штрафом, пенею) за вказаними договорами. Стягнення такої заборгованості забороняється.
№ 3609 від 05.06.2020 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів»
Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів» реєстр. № 3609 від 05.06.2020)
№ 3411 від 29.04.2020 Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку утворення та діяльності третейських судів з метою відновлення довіри до третейського розгляду»
Зміни щодо порядку утворення та діяльності третейських судів шляхом посилення вимог до засновників постійно діючих третейських судів; зміни порядку державної реєстрації третейських судів; розширення підвідомчості справ, які можуть розглядати третейські суди; розширення повноважень органів третейського самоврядування.
№ 3225 від 16.03.2020 Проєкт Закону «Про тимчасові заходи щодо подолання негативних економічних наслідків поширення коронавірусної інфекції COVID-19»
Передбачено, зокрема, обмеження на звернення стягнення майна, що знаходиться в іпотеці, на період дії карантину та впродовж 6-ти місяців по його закінченню. 
№ 2781, 2783 від 17.01.2020 проєкти Законів щодо кредитних зобов'язань внутрішньо переміщених осіб та осіб із непідконтрольних територій
Передбачає заборону банкам нараховувати проценти на суму основного зобов'язання за кредитами позичальників із зони АТО; зобов’язання банків здійснити перерахунок усієї заборгованості з огляду на новації; зобов'язання судів скасувати по раніше ухваленим судовим рішенням нарахування пені, штрафів та процентів за кредитами вказаних осіб; мораторій на звернення стягнення на іпотеку, розташовану на території АТО/ООС, що належить фізособам, ФОПам та ЮО-суб'єктам МСП; мораторій на виконання судових рішень у справах щодо стягнення заборгованості за кредитними договорами, що укладені громадянами, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися із зони АТО у період з 14.04.2014.
№ 2647 від 20.12.2019 Проєкт Закону «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо статусу арбітражного керуючого)»

У законопроекті пропонуються зміни, якими:

  • знижуються вимоги до професійного рівня арбітражного керуючого;
  • змінюється обсяг прав, обов'язків та відповідальності  арбітражного керуючого (зокрема, арбітражному керуючому надається право не лише скликати, а й проводити збори і комітет кредиторів; скасовується норма, за якою арбітражний керуючий (керуючий санацією чи ліквідатор) прирівнюється до службової особи підприємства-боржника тощо); 
  • обмежується контроль з боку кредиторів за діяльністю арбітражного керуючого через механізм звернення до суду із клопотанням про його відсторонення від виконання повноважень незалежно від наявності підстав, та інші.
№ 2374 від 04.11.2019 Проєкт Закону «Про тимчасові заходи забезпечення платоспроможності підприємств, які провадили господарську діяльність на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях»

У законопроекті пропонується запровадити монаторій на банкрутство окремих суб’єктів господарювання а також тимчасово зупинити виконавче провадження та заходи примусового виконання рішень щодо таких осіб.