Затверджено зміни до постанов НБУ

Національний банк затвердив зміни до Положення, передбачені Постановою НБУ від 11.06.2021 №47 про інформаційне забезпечення споживачів, і Правил розрахунку банками України загальної вартості кредиту для споживача та реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, затверджених Постановою Правління Національного банку України від 08.06.2017 № 49.

Зазначені зміни повинні привести постанови у відповідність до Закону про захист споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості. Крім цього, окремі вимоги постанов уточнюються для їх розуміння учасниками ринку.

Основна зміна відбулася у Правилах (Постанова №49) — НБУ змінив визначення «чистої суми кредиту», що лежить в основі розрахунку реальної процентної ставки. Тепер із «чистої суми кредиту» необхідно вираховувати платежі (або утримання) не лише на користь кредитодавця, але й на користь третіх осіб (за супутні послуги).

Також у текстах обох постанов «додаткові і супутні» послуги перейменовані на «супровідні», відповідно до Закону про захист споживачів при врегулюванні простроченої заборгованості.

Зазначені постанови набули чинності 14 липня. Банки мають привести свою діяльність у відповідність до вимог цих постанов до 14 серпня цього року.

Із текстом постанов можна ознайомитися за посиланнями:

https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_11062021_47 

https://bank.gov.ua/ua/legislation/Resolution_11062021_48