Заява учасників фінансового ринку України

Заява учасників фінансового ринку України

«Мовчазне зникнення» недобросовісних учасників страхового ринку триває. Наявність різних регуляторних підходів до банків та небанківських фінансових установ призводить до появи паразитуючих на домогосподарствах авантюристів. Непрозорість небанківського фінансового ринку ставить під сумнів пенсійну та медичну реформи. Можливість за 10 днів зареєструвати нову фінустанову та безкарно зникнути через рік, не виконавши зобов’язань, стає стандартною практикою.

На думку експертів, ці явища є наслідком насамперед не підтримки Комітетом ВРУ з питань фінансової політики та банківської діяльності рішення про схвалення ініціатив та ігнорування розгляду у другому читанні законопроекту № 2413а, внесеного Президентом України до Верховної Ради як першочергового ще 20 липня 2015 року.

Численні профільні асоціації спільно з Коаліцією РПР неодноразово звертались до всіх гілок влади та до Президента України Петра Порошенка особисто із закликом ухвалити законопроект № 2413а для зрушення з «мертвої точки» реформи небанківського фінансового сектору. Але законодавчу процедуру досі не завершено.

Перехід від фази обговорення до фази реформування небанківського фінансового сектору потребує негайного та ефективного втручання всіх сил, що в стані подолати опір власників фінансових установ, які використовують їх для власного збагачення за рахунок далеко не багатих українців.

Враховуючи зростання ролі небанківських фінансових установ у концентрації внутрішніх інвестицій та з метою захисту прав внутрішнього інвестора; розуміючи ризики для майбутнього держави через подальше нереформування небанківського фінансового сектору; в умовах бездіяльності органів влади, покликаних забезпечувати захист права власності інвесторів та за відсутності реагування на заклики та заяви бізнес-середовища, громадськості, експертів Реанімаційного Пакету Реформ, закликаємо:

  • Президента України – оприлюднити чітку публічну позицію та провести засідання за участі громадськості щодо термінового ухвалення законопроекту №2413а;
  • депутатів Верховної Ради України  - внести законопроект №2413а до порядку денного та підтримати його у другому читанні;
  • Голову Верховної Ради України – забезпечити внесення законопроекту до порядку денного поточної сесії;
  • Комітет ВРУ  з питань фінансової політики та банківської діяльності – зібрати кворум на засіданні Комітету та подолати опір окремих народних депутатів України – власників фінансових установ.

 

Цю заяву підтримано:

коаліцією Реанімаційного Пакету Реформ, до складу якої входять 83 громадські організації;

Незалежна асоціація банків України, яка об‘єднує 96% активів банківської системи;

Українська федерація Убезпечення, до складу якої входить 20 страховиків, частка на ринку яких у Life сегменті сягає 93%,  у Non-Life – біля 50%;

Професійна Асоціація учасників Ринків капіталу та  Деривативів;

Всеукраїнська асоціація фінансових компаній.