Зміни на валютному ринку

Відзавтра скасовуються обмеження на встановлення курсу, за яким можна продавати валюту клієнтам, та обмеження на встановлення курсу, за яким банки списують із рахунків клієнтів кошти в гривні, якщо клієнти розраховуються гривневими картками за кордоном.

Раніше курси за відповідними операціями не мали відхилятися від офіційного більше ніж на 10%.

Крім того, Національний банк тимчасово зменшив щомісячний ліміт на зняття за кордоном готівки з гривневих рахунків, відкритих в українських банках, до 50 тис. грн в еквіваленті (зі 100 тис. грн, як було досі).

Своїм рішенням Національний банк України повертає банки в конкурентний ринок і прибирає валютний туризм. Адже останнім часом ми спостерігали за тим, як люди стояли на кордоні, переходили кордон, знімали валюту та поверталися до України. Наприклад, знімали долар за курсом 32 гривні, а обмінювали за курсом 34-35 гривень за долар. Створювали такий собі «бізнес».

Аби врівноважити умовний «неофіційний ринок» і банківський, були прийняті відповідні зміни. Тепер банки можуть продавати валюту в межах купівлі. Це чесний, вчасний і правильний крок, – коментує рішення НБУ Голова Ради НАБУ Олена Коробкова.