Зустріч керівників банківських установ з приводу впровадження МСФЗ 9

У четвер, 16 лютого 2017 року, о 10 годині в приміщенні НАБУ відбудеться зустріч керівників банків на тему оцінки знецінення, класифікації і оцінки відповідно до вимог МСФЗ 9. Запровадження цього стандарту за оцінкою міжнародних експертів може призвести до збільшення рівня резервів, що вплине на балансову вартість активів, прибуток та капітал

З 1 січня 2018 року банки повинні перейти на Міжнародний стандарт фінансової звітності 9 «Фінансові інструменти» (МСФЗ 9).

Сьогодні МСФЗ обов'язкові для всіх суб'єктів господарської діяльності в 91 країні світу. Адже стандарти, які використовують десятки тисяч компаній та фінансових установ по всьому світу, дають змогу стати відкритими і прозорими. Мета введення цих стандартів – забезпечити порівнянність і зрозумілість для міжнародних інвесторів звітів суб'єктів господарської діяльності різних країн світу.

У новому стандарті забезпечено комплексний підхід до розкриття основних аспектів обліку фінансових інструментів. Зміни в певній мірі полегшують облік, оскільки дозволяють отримати чітке розуміння класифікації та підходів до оцінки і знецінення фінансових інструментів.