Звітування по FATCA за зверненням НАБУ відтерміновано

Звітування по FATCA за зверненням НАБУ відтерміновано

НАБУ наполегливо опрацьовує проблемні та неузгоджені питання, що виникають у банківських установ в різних сферах, та у першу чергу в питанні імплементації в Україні Угоди FATCA.

НАБУ раніше повідомляла про всебічні кроки, які здійснювала за професійної підтримки банків-членів, для комунікації з керівництвом держави, відповідних державних органів з метою перенесення строків звітування для звітних фінансових установ України за періоди 2014-2019 років до 31.12.2020. року (направлено звернення Президенту України, двічі - КМУ, тричі – Міністерству фінансів України та ДПС).

У результаті позиція банківської спільноти почута!

25.08.20 на сайті Міністерства фінансів України з’явилися інформаційна довідка щодо застосування положень закону США «Про податкові вимоги до іноземних рахунків» (FATCA). Аналогічна інформація 26.08.2020 оприлюднена на сайті ДПС.

Відповідно до зазначеної інформації, для ДПС України, яка є компетентним органом для цілей автоматичного обміну інформацією в рамках Угоди FATCA, строки подання до Служби внутрішніх доходів США звітів за 2019 податковий рік подовжено до 31 грудня 2020 року.

Зважаючи на те, що у Кодексі встановлений термін звітності для фінансових агентів, який забезпечує компетентному органу місячний термін для обробки та перевірки наданої інформації, кінцевий строк подання фінансовими агентами звіту про підзвітні рахунки подовжуються до 1 грудня 2020 року.

Таким чином, строк подання для банків звіту про підзвітні рахунки ПЕРЕНЕСЕНО

З повним текстом інформаційної довідки Ви зможете ознайомитися за посиланнями:

https://mof.gov.ua/uk/fatca-442

https://www.tax.gov.ua/media-tsentr/novini/431286.html


НАБУ дякує відповідальним та активним банкам, чиї представники надавали професійну допомогу та підтримку на всіх етапах відпрацювання питання імплементації Угоди FATCA в Україні.

Також висловлюємо щиру вдячність керівництву держави та державних органів щодо підтримки позиції банківської спільноти та своєчасного вжиття заходів для перенесення строків звітування.